BLOG

Mechanik 24h warsztat samochodowy całodobowy
www.DrogowaPomoc.com.pl


Mechanik 24h całodobowy warsztat samochodowy

Data: 22 Grudzień 2020r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

Każda osoba, która posiada samochód i regularnie z niego korzysta, wie jak niezwykle istotne jest dbanie o to podstawowe źródło przemieszczania się. Samochody większości z nas są po prostu niezbędne do codziennego funkcjonowania, dlatego też warto jest troszczyć się o nie każdego dnia, w codziennej eksploatacji. Niestety, tak jak niemal wszystko, tak i samochody ulegają awariom czy usterkom. Warto mieć zatem pod ręką zapisany numer telefonu do zaufanego mechanika samochodowego. Jeszcze lepiej, jeżeli nasz mechanik obsługuje klientów w ramach serwisu całodobowego 24h.Dlaczego mechanik 24h jest tak istotny dla każdego kierowcy?


Zawsze zakładamy optymistycznie, że nasze auto będzie bezawaryjne, a warsztat samochodowy to miejsce, które będziemy odwiedzali jak najrzadziej. Co więcej, z badań wynika, że nawet podczas zakupu nowego samochodu Polacy kładą bardzo mocny nacisk na bezawaryjność wybranego modelu. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ nikt z nas nie lubi zostawiać u mechanika samochodowego nawet niewielkiej części swojej wypłaty. Mimo tego, wizyty w warsztacie samochodowym są nieuniknione. Jakie są zatem główne powody, dla których odwiedzamy całodobowego mechanika samochodowego?Jakie usługi może wykonać dla nas profesjonalny całodobowy warsztat 24h?


1. Naprawy poszczególnych układów:


  • układ chłodzenia, w którego skład wchodzą na przykład: chłodnica i zbiornik wyrównawczy. Umożliwia silnikowi osiągnięcie odpowiednich warunków pracy.
  • układ smarowania: zmniejsza tarcie poszczególnych elementów silnika. Składa się miedzy innymi z filtra olejowego, chłodnicy oleju, miski olejowej, pompy oleju i kilku innych elementów. Profesjonalny mechanik 24h najczęściej wymienia oczywiście olej, oraz filtry.
  • układ zapłonowy: ma za zadanie wytworzyć iskrę elektryczną niezbędną do uruchomienia silnika. Do mechanika samochodowego najczęściej zgłaszają się osoby, które mają problem z uruchomieniem auta.
  • układ zasilania: dostarcza odpowiedniej mieszanki paliwowo- powietrznej. Najczęściej występuje w dwóch formach: gaźnikowym (coraz rzadziej używanym) oraz wtryskowym.
  • układ rozrządu: wyróżniamy cztery rodzaje: zaworowy, tłokowy, tulejowy, tłokowo- zaworowy i sterowany przepustnicą obrotową. Każdorazowo, warsztat samochodowy poradzi sobie z usterkami każdego rodzaju układu rozrządu.

2. Elementy układu napędowego:


  • most napędowy: przejmuje do pewnego stopnia ciężar pojazdu i przekazuje do kół napęd wygenerowany przez wał napędowy. Istnieje wiele, różnych rodzajów mostów, na przykład ze względu na usytuowanie (na środku, z przodu lub z tyłu pojazdu), a także na sztywne, oraz te z niezależnym zawieszeniem. Naprawa tego typu komponentów wymaga od mechanika 24h bardzo dużej wiedzy oraz doświadczenia.
  • sprzęgło: łączy oraz rozłącza wały w celu przekazania momentu obrotowego. W samochodach najczęściej stosowane jest sprzęgło tarczowe, które przenosi napęd za pomocą siły tarcia. Składa się najczęściej z obudowy sprzęgła, tarczy dociskowej, łożyska, dźwigni wyłączania, sprężyny dociskowej i tarczy sprzęgła. Najczęściej awaria sprzęgła wynika niestety z faktu wadliwej eksploatacji tego podatnego na uszkodzenia elementu. Warsztaty samochodowe najczęściej stykają się z tak zwanym „spalonym” sprzęgłem.
  • skrzynia biegów: jej zadanie to przekazanie mocy silnika do napędu konkretnej maszyny. Rozróżniamy cztery rodzaje skrzyń biegów: mechaniczną, sekwencyjną, hydromechaniczną  i bezstopniową. Tak samo jak w przypadku sprzęgła, uszkodzenia skrzyni biegów również w największej części wynikają z niedokładności przy zmianie biegów. Mechanicy samochodowi niejednokrotnie muszą się stykać z naprawą właśnie skrzyni biegów.

3. Elementy układu hamulcowego, na które składają się najczęściej: klocki hamulcowe, zaciski hamulcowe, tarcze hamulcowe, pedał i pompa hamulca, sieć obwodowa. Profesjonalny mechanik 24h będzie pamiętał, że każde auto posiada dwa układy hamulcowe o które należy zadbać: roboczy oraz awaryjny. Pamiętajmy! Układ hamulcowy odpowiada bezpośrednio za nasze bezpieczeństwo na drodze, przez co jego sprawność powinna być szczególnie dokładnie weryfikowana przez warsztat samochodowy.


4. Elementy układu kierowniczego, którego najbardziej widocznym elementem jest oczywiście koło kierownicy. Następnie mamy kolumnę kierowniczą, a także przekładnię kierowniczą. Do tego mamy szereg elementów w układzie zwrotniczym, a także maglownicę.


5. Elementy zawieszenia, które zawierają: amortyzator, resor, sprężynę śrubową, drążek poprzeczny, wzdłużny i wahacz. Tutaj tak samo jak w przypadku układu hamulcowego: elementy zawieszenia odpowiadają bezpośrednio za nasz poziom bezpieczeństwa w aucie- nie oszczędzajmy u mechanika samochodowego 24h na naprawie tych właśnie elementów!


6. Elementy nadwozia, czyli między innymi drzwi, błotniki, pokrywa silnika i wiele, wiele innych. I wbrew pozorom, warsztaty samochodowe stykają się nie tylko z naprawą uszkodzeń mechanicznych elementów nadwozia. Mogą to też być na przykład niedomykające się drzwi, czy też awaria zamka w bagażniku.


Oprócz napraw wszystkich układów w samochodzie, profesjonalny warsztat samochodowy świadczy również usługi blacharsko- lakiernicze. Oznacza to, że profesjonalny mechanik 24h poradzi sobie z naprawą wszelkich kwestii dotyczących wizualnych aspektów naszego auta. Taki warsztat samochodowy może naprawić np. pojawiającą się miejscowo korozję, a także uszkodzenia blachy wynikające z na przykład przytarcia, wgniecenia, rys i wielu, wielu innych problemów.


Profesjonalny mechanik samochodowy poradzi sobie także z uszkodzeniami wynikającymi z niesprzyjających opadów atmosferycznych- na przykład po gradobiciu. Takie auta wymagają zdecydowanie większego zaangażowania warsztatu samochodowego, niż chociażby wspomniane wyżej drobne rysy czy wgniecenia.


Jak widać, profesjonalny mechanik samochodowy poradzi sobie z każdą niemal usterką. Pamiętajmy zatem, ab mieć kontakt przynajmniej do jednego, zaufanego warsztatu samochodowego.


AKTUALNOŚCI Z NASZEGO BLOGA

Mandat za
brak OC

Data: 2 Listopad 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

Ostatnia
mila

Data: 13 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

CZY TO KONIEC MAŁEGO TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO?

Data: 8 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł