BLOG

Oświadczenie dotyczące artykułu ESKA Śląsk
www.DrogowaPomoc.com.pl


Oświadczenie dotyczące artykułu radia ESKA Śląsk

Data: 29 Grudzień 2020r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

Jak zapewne wiecie, ostatnio o naszej pomocy drogowej w Dąbrowie Górniczej napisała  ESKA (https://www.eska.pl/…/szalony-rajd-lawety-w-dabrowie…) . Stacja napisała o naszym filmiku, który umieściliśmy na YouTubie, dotyczący zachowania kierowcy lawety w Dąbrowie Górniczej. W artykule ukazał się także komentarz kierowcy nagranej lawety. Postanowiliśmy się odnieść do tego komentarza, niestety ESKA nie opublikowała naszego oświadczenia. W związku z tym, publikujemy je tutaj.„Szanowni Państwo,


W nawiązaniu do opublikowanego artykułu na temat filmu, który udostępniliśmy na platformie YouTube, chcielibyśmy się odnieść do argumentacji podniesionej przez kierowcę lawety z filmu.


Po pierwsze, chcemy zaznaczyć, że jak pomoc drogowa w Dąbrowie Górniczej od lat staramy się dołożyć swoją skromną cegiełkę do poprawy bezpieczeństwa na śląskich drogach. Intencją podejmowanych działań związanych z publikacją filmów w serwisie YouTube nigdy nie był żaden „czarny PR”, tylko troska o bezpieczeństwo nas wszystkich- zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów profesjonalnych.


Dlatego też, zarzuty odnośnie „brudnego PR pomocy drogowej” brzmią po prostu niedorzecznie- szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że na filmie zostały zamazane zarówno tablice rejestracyjne, jak i inne elementy umożliwiające identyfikację właściciela lawety. Nie bardzo zatem jesteśmy w stanie zrozumieć, w jaki sposób upublicznienie szeregu wykroczeń popełnionych przez kierowcę lawety w Dąbrowie Górniczej miałoby nam w czymkolwiek pomóc.


Rozumiemy, że naturalną reakcją na tego rodzaju nagrania (gdzie sytuacja jest w zasadzie jednoznaczna, a kierowca nagranej lawety popełnił nie jedno, a szereg wykroczeń) będą rozmaite próby tłumaczenia zaistniałej sytuacji. To w pewnym sensie oczywiste, że nagrana osoba będzie chciała się w oczach publiki- a może też i własnych- usprawiedliwić. Niedopuszczalna jest dla nas jednak sytuacja, w której to „usprawiedliwianie” przyjmuje formę ataku na podmiot, który film opublikował- czyli na naszą pomoc drogową w Dąbrowie Górniczej.


Jak mawiał jeden ze słynnych polskich poetów „jeśli nie wiesz, jak się zachować, zachowuj się przyzwoicie”. „Przyzwoicie”, w tym kontekście, naszym zdaniem oznacza po prostu użycie jednego z najbardziej magicznych słów, jakie posiada w swoich zasobach język polski. A jest nim oczywiście zwykłe, ludzkie „przepraszam”.


Każdy z nas popełnia błędy. Jednakże aby się do nich uczciwie przyznać, potrzeba również odwagi i pewnej dawki autokrytyki, której jak widać w tym przypadku zabrakło. Szkoda, bo może dzięki temu wszystkim uczestnikom dróg (nie tylko kierowcom lawet w Dąbrowie Górniczej) żyłoby się po prostu lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej.


Na koniec chcielibyśmy zaznaczyć, w Dąbrowie Górniczej dzieje się cały szereg niepokojących zjawisk (niepokojących to bardzo delikatnie powiedziane), o których mieszkańcy Dąbrowy Górniczej powinni wiedzieć. Jednym z nich jest chociażby powszechna praktyka polegająca na wyłudzeniach odszkodowań z ubezpieczeń OC, które ma miejsce na jednym z rond w Dąbrowie Górniczej. Opublikowaliśmy w serwisie YouTube nagranie przedstawiające tego typu sytuację, którą następnie opisaliśmy na blogu pod adresem: https://www.drogowapomoc.com.pl/blog/uwaga-na-proby-wyludzen-odszkodowan-oc/ oraz w naszej galerii filmów. Artykuł na blogu został udostępniony mieszkańcom Dąbrowy Górniczej jako ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami i został bardzo dobrze przyjęty, o czym świadczy chociażby ilość wyświetleń i polubień pod filmem w serwisie YouTube.Z wyrazami szacunku,

Zespół drogowapomoc.com.pl


AKTUALNOŚCI Z NASZEGO BLOGA

Mandat za
brak OC

Data: 2 Listopad 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

Ostatnia
mila

Data: 13 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

CZY TO KONIEC MAŁEGO TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO?

Data: 8 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł