BLOG

Najpopularniejsze dostawczaki w Polsce w 2021 roku
www.DrogowaPomoc.com.pl


Najpopularniejsze dostawczaki w Polsce w 2021 roku

Data: 14 Marzec 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

Każdy przedsiębiorca ma własne potrzeby i upodobania, więc jeśli planuje zakup nowego samochodu dostawczego będzie się właśnie takimi kryteriami kierował. Jeśli jednak postanowi sugerować się opiniami sprzedawców poszczególnych marek to niekoniecznie będzie zadowolony z wyboru. Nie mamy zamiaru w tym artykule reklamować jakiejś konkretnej marki lub tym bardziej robić porównania wszystkich modeli pod względem ich przydatności w konkretnych branżach, ale sądzimy, że mały raport o wynikach sprzedaży samochodów dostawczych w roku 2021 może być pomocny w wyborze, a na pewno już w sytuacji kiedy przyjdzie nam wybierać między podobnymi rozwiązaniami rożnych producentów. Ci którzy w zeszłym roku mieli ten sam dylemat mogą przecież nam pośrednio pomóc tylko dzięki podjętej przez nich ostatecznej decyzji.


Z takich aut korzysta branża budowlana, handlowcy, usługodawcy itd. Większość tych firm odczuła skutki pandemii, no może poza branżą budowlaną, i dzisiaj przedsiębiorcy mający w planie zakup samochodu mogą uważać, że sugerowanie się pandemicznym rokiem nie da przewidywanego rezultatu. Nic bardziej mylnego. Pomijając fakt, że sprzedaż w 2021 wzrosła w porównaniu do roku poprzedniego, to właśnie rozkwit biznesów usługowych może być bardzo dobrą wskazówką.


Przejdźmy zatem do konkretów. W roku 2021, a właściwie do końca listopada tego roku (bowiem takimi danymi dysponujemy) sprzedano w Polsce ponad 66 000 nowych aut dostawczych i był to wynik lepszy prawie o 30% od roku poprzedniego. Chciało by się więcej bo bywały znacznie lepsze lata, ale w tym czasie notowano też znaczny spadek dostaw półprzewodników, które są przecież niezbędne w produkcji wielu podzespołów współczesnego samochodu.


Od wielu lat na tym rynku królują te same marki. Przez lata doświadczeń, prężnie działających laboratoriów i doskonałych pracowni konstruktorskich, doszli do stworzenia modeli niezawodnych, które jedynie można dopieszczać w kolejnych wersjach.  Nie ma więc w tym nic dziwnego, że na czele tej klasyfikacji jest Renault, Ford i Fiat. Szczególnie Renault zasługuje na wyróżnienie  bo w oferowanych przez tego producenta modelach wciąż jest, niezwykle popularne od lat, auto z 1980 roku Renault Master.


Zaskakująco dobrze sprzedawało się Iveco, które dysponuje w kategorii samochodów dostawczych tylko jednym modelem. Bywały miesiące gdzie Iveco Daily było na drugim miejscu w ilości sprzedanych sztuk. Tradycyjnie Fiat Ducato i Ford Transit, który występuje w wielu wariantach i wielkościach. Dość blisko plasują się Mercedes Sprinter i Volkswagen Crafter. Oczywiście te znane, potężne marki sprzedają też inne model, ale nie są już tak popularne.


Zaskakujące są słabe wyniki sprzedaży takich potentatów jak Peugeot, Citroen czy Opel. Nie dotyczy to co prawda poszczególnych modeli. Na przykład w czołówce sprzedaży w niektórych miesiącach pojawiał się niezawodny od lat Citroen Berlingo lub Peugeot Boxer. Doskonałe wyniki sprzedaży osiągnął też Opel z modelem Movano. W grupie gorzej sprzedających się marek znalazła się też Toyota, może z wyłączeniem modelu  PROACE, który czasami doganiał czołówkę nie tyle w sprzedaży marki co właśnie konkretnych modeli.


Jeśli mowa o poszczególnych modelach to zauważyć trzeba, że dobrze radzący sobie Fiat stracił bardzo na sprzedaży modeli Doblo, a był czas, że ów model plasował się bardzo wysoko.


Na zakup najbardziej popularnych aut raczej nie miała wpływu cena. Bowiem podobne modele mają bardzo zbliżone ceny u różnych producentów. Może jakieś promocje czy dogodny leasing mógł mieć niewielkie znaczenie, ale generalnie jak się zdaje sugerowano się od lat dobrą opinią użytkowników. I pewnie dlatego ten wyścig wygrało Renault.  Nikt inny bowiem nie może pochwalić się dobrymi opiniami nieustannie od 1980 roku.


Oczywiście niczego nie nie podpowiadamy, a jedynie przytaczamy fakty. Życzymy udanych zakupów.


AKTUALNOŚCI Z NASZEGO BLOGA

Mandat za
brak OC

Data: 2 Listopad 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

Ostatnia
mila

Data: 13 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

CZY TO KONIEC MAŁEGO TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO?

Data: 8 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł