LAWETA ZAWIERCIE I OKOLICE 24h/7
SZYBKA POMOC DROGOWA I HOLOWANIE AUT

Całodobowa laweta i holowanie aut ☎ +48 500 699 447 ➤ pomoc drogowa, transport pojazdów osobowych i ciężarowych, drobne naprawy na drodze, dowóz paliwa, awaryjne uruchamiania samochodów, wymiana koła na drodze Zawiercie i okolice.

Pomoc drogowa, laweta i holowanie w Zawierciu.


Kiedy powinno się zadzwonić po całodobową pomoc drogową?


Odległa wycieczka zarówno w ramach wykonywanego zawodu, jak i dla przyjemności, jest powiązana z kilkoma fundamentalnymi zagrożeniami. W wyniku różnych losowych zdarzeń podczas podróży może dojść do nieprzyjemnych wydarzeń, w konsekwencji których to będziemy zmuszeni skorzystać z pomocy drogowej możliwe że jest niezbędne lawetowanie naszego auta do Zawiercia chociażby w przypadku kolizji lub usterki. Może okaże się, że jest zalecana wymiana koła, dowóz paliwa, a może nawet holowanie lub drobne naprawy na drodze.


Gdzie szukać wsparcia? W czym nam pomoże 24h pomoc drogowa w mieście Zawiercie?


Bez znaczenia jest to, czy podróżujesz tirem, samochodem osobowym czy dostawczym, w różnorakich wypadkach niewykluczone, że będziesz musiał skorzystać z pomocy lawety do przewozu ludzi i uszkodzonego auta. Oczywiście wybierając się w przygodę każdy z nas zakłada, że przybędziemy do celu bez niespodziewanych przygód, ale bierzmy pod uwagę, że nie tylko tak się wydarza. Posiadaj po prostu zapisany telefon do najlepszej pomocy drogowej, która pomoże w drobnych naprawach, wymianie koła czy która zagwarantuje dowóz paliwa. Pomoc drogowa Zawiercie. Czy warto mieć numer telefonu do firmy usługowej w której podstawowym ekwipunkiem jest auto laweta i holownik?


Trzeba uwypuklić fakt, że szybka pomoc drogowa 24h może się okazać niezbędna w przypadkach wymagających wsparcia na drodze. Firma drogowapomoc.com.pl specjalizuje się w całodobowej pomocy prowadzącym pojazdy na przestrzeni Zawiercia i okolic. Możemy zagwarantować transport i holowanie, posiadamy holownik, autolawetę i prowadzimy drobne naprawy na drodze. Drugie imię naszej firmy to „szybka pomoc drogowa”, polegająca na holowaniu i lawetowaniu nie tylko samochodowych osobowych czy dostawczych, ale też i wielotonowych TIRów.AUTO POMOC DROGOWA ZAWIERCIE:


Obszar usług: Zawiercie, Poręba, Irządze, Kroczyce, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Włodowice, Żarnowiec.


  • Tania laweta – całodobowa
  • Szybka pomoc drogowa 24h/7
  • Autolaweta i holowanie aut 24h/7
  • Laweta do przewozu ludzi i uszkodzonego auta
  • Laweta dubel kabina Volkzwagen T6, VW (5 i 6 osobowa)
  • Drobne naprawy na drodze
  • Wymiana koła, osobowe dostawcze i ciężarowe
  • Transport, holowanie TIR
  • Dowóz paliwa, wyciąganie z rowu


sprawdź cennik

Niejednokrotnie nasza pomoc polegała na przewiezieniu do serwisu tirów i samochodów dostawczych z miejsca wypadku. Nasz zestaw wyposażony jest w najlepszy na rynku holownik, a poruszamy się chociażby lawetą dubel kabina, marki Volkswagen T6. Ta najlepsza na rynku laweta do przewozu ludzi i uszkodzonego auta da radę nawet w najbardziej wymagających warunkach. Tak jak zaznaczyliśmy, oferujemy ponadto drobne naprawy na drodze, dowóz paliwa, a także wymianę koła. Warto zauważyć,że, nasz mobilny warsztat samochodowy stanie na wysokości zadania w kontekście każdego pojazdu.Jak w praktyce wygląda pomoc drogowa 24h?


Na samym początku po zatelefonowaniu na naszą linię ratunkową i zakomunikowaniu zaistniałego problemu, musisz jak najdokładniej naszkicować sytuację, w której się znaleźliśmy. Należy zasygnalizować pracownikowi pomocy drogowej, jakiego typu wsparcia oczekujemy. Być może jest to holowanie auta osobowego w Zawierciu? Albo jednak lawetowanie ciężarowe TIRa? Czy niezbędna jest laweta dubel kabina pięcioosobowa? A może przytrafiła się nam najzwyklejsza drobna usterka na drodze? Ewentualnie, czy zalecana jest wymiana koła, lub może oczekiwany jest zwykły dowóz paliwa? Niezależnie od tego, z jakim wyzwaniem do nas trafisz, nasza firmowa sześcioosobowa laweta dubel kabina Volkswagen T6 sprosta nawet najbardziej wymagającym zleceniom.


Dlaczego powinno się mieć zapisany kontakt do zaprzyjaźnionej pomocy drogowej? Analiza sytuacji.Lawetowanie samochodu osobowego Zawiercie.


Kolega Marek pracuje jako sprzedawca. Podróżuje na terytorium całej Polski w ramach wytycznych zawodowych, z tego względu ma w pamięci telefonu dodany numer telefonu do znanej mu pomocy drogowej w Zawierciu, gdzie mieszka i pracuje od kilku kwartałów. W zasadzie przez całe życie zdarzyła mu się tylko trzy razy sytuacja, kiedy niezbędne było skorzystanie z pomocy drogowej i lawetowanie auta osobowego, aczkolwiek bez względu na to, Pan Marek zawsze ma na uwadze brutalną prawdę, że droga zdarza się, że jest bezlitosna.


W niczym niewyróżniający się piątkowy poranek, bohater naszej historii jak w każdy dzień wsiadł do służbowego auta osobowego firmy Volkswagen i udał się w trasę do usytuowanego o kilkadziesiąt kilometrów od Zawiercia miejsca rozmowy z kontrahentem. Po kilkunastu minutach, pojazd Pana Marka zaczęło tracić moc, przez co Pan Marek dojechał na wyłączony z ruchu pas autostrady A1 i zaczął zastanawiać się co jest powodem usterki. Czy zbiornik jest opróżniony i potrzebny jest dowóz paliwa? Miernik wskazywał jednak aż połowę wypełnionego zbiornika. Po szybkich kontrolach auta Pan Marek zorientował się, że bez dwóch zdań nie jest też wymagana wymiana koła czy odrębne działania nierozerwalne z tą właśnie częścią samochodu. Mijały następne kwadranse, a do wizyty było już nieco ponad kilka godzin. Pan Marek chciał bezzwłocznie odnaleźć panaceum do sytuacji, która mu się przydarzyła. Niewiele analizując, Pan Marek zadzwonił po pomoc drogową w Zawierciu, która miała mu pomóc w tej niecodziennej przygodzie. Laweta dubel kabina Volkswagen T6 pokazała się na miejscu w niewiele ponad kilka kwadransów od wezwania. Po skrupulatnych oględzinach, członkowie załogi auto lawety stwierdzili, że nie będą to drobne naprawy na drodze, bo auto trzeba lawetować do Zawiercia. Jak postanowili, tak zrobili. W następnej kolejności Pan Marek bardzo szybko zdecydował się na auto zastępcze, dzięki któremu mógł kontynuować swoje zadania służbowe i dotrzeć na oczekiwane rozmowy z kontrahentem.Holowanie samochodu ciężarowego Zawiercie.


Pan Piotr jest zawodowym kierowcą samochodu ciężarowego. Pan Piotr odnajduje się w tym zawodzie zdecydowanie lepiej, niż w jego przeszłej profesji, w której świadczył pracę pełniąc obowiązki fachowca od infrastruktury miejskiej i robił drobne naprawy na drodze np. zdewastowanych znaków drogowych czy też przystanków tramwajowych. Od dekad wymarzył sobie jednak, aby pójść w ślady ojca i stać się kierowcą TIRa. Do tego finalnie doszło i obecnie Pan Piotr systematycznie kursuje w drogę między Zabrzem, a Trójmiastem czy innymi polskimi mieścinami.


Pan Piotr od wieków jest związany z branżą motoryzacjną zaledwie jako osiemnastolatek ukończył kursy prawa jazdy tak i na samochody osobowe, jak i dostawcze. Wtedy z kilku przyczyn obawiał się się podjąć zatrudnienia na półetacie kierowcy, bowiem doskonale kojarzył z wykładów kursu nauki jazdy, kiedy wykładowca analizował rozmaite opowiastki połączone z profesją kierowcy. O tym, jak często przydarzają się w tej pracy drobne usterki na drodze, wymiana koła czy niezbędny jest dowóz paliwa. Pan Piotr doskonale nieustannie sobie przypominał, jak szkoleniowiec bez przerwy mówił o konieczności wzywania pomocy drogowej. I zwykle mobilny serwis samochodowy dawał sobie radę z awarią na miejscu. Warto podkreślić, że niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, w których rozważane było wzywanie całodobowej pomocy drogowej. Pamiętał również najdziwniejsze historyjki o tym, jak rozważane było holowanie auta ciężarowego lub osobowego. Jak systematycznie przydarzają się szoferom sytuacje, kiedy warto holować auto do serwisu samochodowego. Bez względu na to, czy było to auto osobowe, dostawcze czy ciężarowe – wszystkim im mogą przytrafić się nie najprzyjemniejsze ekscesy na drodze.


W ciągu lat jednak, Pan Piotr nabierając doświadczenia jako niedzielny kierowca auta osobowego, nabierał również pewności co do swoich kompetencji za kółkiem. Obecnie, jest bezsprzecznie świadomy jego kompetencji i jeździ w dalekie miasta naszego kraju, jednakże tak jak doprecyzowano wyżej, głównie jeździ z Zabrza do Trójmiasta. Jak zwykle. Pan Piotr wsiadł za kółko firmowego samochodu ciężarowego i rozpoczął wielogodzinną podróż. Był wiosenny ranek i blisko od Zabrza jego auto ciężarowe wpadło w krótki, aczkolwiek nieprzyjemny poślizg. Ostatecznie, Pan Piotr wypadł z jezdni i odnalazł się w głębokim rowie. Ani jemu, ani innym uczestnikom drogi finalnie nic się nie stało, ale Pan Piotr był przekonany już kwadrans po wypadku, że niezbędne będzie holowanie ciężarowe. Przedzwonił zatem do swojego opiekuna w firmie, który bez zastanowienia i skutecznie zadzwonił po całodobową pomoc drogową w Zawierciu. Kiedy dojechali do podanej lokalizacji i wyciągnęli auto z rowu, team całodobowej auto lawety rozpoczął holowanie ciężarowe do Zawiercia i zabrał ze sobą Pana Piotra. Mimo nic nieznaczącego wypadku, auto ciężarowe powinno przejść naprawę przed wyruszeniem w późniejszą trasę, także holowanie tira stało się jedynym słusznym rozwiązaniem. Podsumowując, nic strasznego się z Tirem nie stało, a samą przygodę z holowania samochodu ciężarowego Pan Piotr po miesiącach przypomina sobie z radością na buzi.Holowanie Busa Zawiercie


Czy można pogodzić rolę matki i pracującego szofera? Do tego w tak dużym terenie, jak Zawiercie? Mamy dowód na to, że jest to możliwe. Pani Aneta od lat jest mamą pięcioosobowej rodzinki i pracuje jako profesjonalny prowadzący auta dostawczego. W przeszłości pracowała jako pomoc drogowa, jednak woli się raczej w zadaniach kierowcy busa, niż lawety. Pani Aneta w związku z pełnioną w przeszłości funkcją, dzierży w telefonie numery telefonów do jej byłych ekspertów z zespołu auto lawety w Zawierciu, którzy od dekad zajmują się całodobową pomocą drogową w wypadkach drobnych usterek na drodze, w kontekście wymiany koła, czy każdych innych, nieprzewidzianych przypadkach.


Kilka miesięcy w tył Pani Aneta dzwoniła po jej przeszłych znajomych z pracy, albowiem był wymagany dowóz paliwa. Pani Aneta nieznacznie przeszacowała pojemność stanu paliwa w zbiorniku. Cała radość w tym, rozwiązano sytuację bez holowania czy lawetowania auta do Zawiercia. Niezwłoczna i profesjonalna pomoc drogowa posiadająca holownik pokazała się na miejscu kilkanaście minut po rozmowie. Pani Aneta na samym początku powiedziała zespołowi przez telefon, że wyłącznie dowóz paliwa jest niezbędny, a holowanie czy lawetowanie auta dostawczego do Zawiercia nie wchodzi rachubę. Pani Aneta chciała jak najszybciej wracać do swojej pięcioosobowej rodziny. Akcja pomocy drogowej odbyła się w zaledwie kilka minut, więc Pani Aneta w krótkim czasie powróciła do normalnego uskuteczniania jej obowiązków. Warto mieć wspaniałych współpracowników!Porady od pomocy drogowej Zawiercie: ECO-driving.

Eco- driving, czyli jazda ekonomiczna, to bardzo przydatna umiejętność. Pozwala nam ona na ograniczenie zużycia paliwa o nawet kilkanaście (a jak twierdzą niektórzy nawet kilkadziesiąt) procent. Ma to ogromny wpływ nie tylko na naszą kieszeń, ale też na poziom emisji spalin CO2. Jako pomoc drogowa Zawiercie doradzamy naszym klientom stosowanie się do zasad eco-drivingu również dlatego, że dzięki stosowaniu tychże wskazówek po prostu rzadziej dochodzi do awarii na drodze, przez które trzeba wzywać lawetę Zawiercie. Jak to się dzieje, że jazda ekonomiczna wpływa na sprawność i żywotność naszego auta? Co jeszcze można dzięki eco-drivingowi uzyskać? Oraz jakie są główne zasady jazdy ekonomicznej? Zapraszamy do lektury!Korzyści z jazdy ekonomicznej, czyli dlaczego poleca ją pomoc drogowa Zawiercie.


Korzyści wynikających z jazdy ekonomicznej jest wiele. Dwie z nich zostały wskazane wyżej: jest to oszczędność dla naszej kieszeni i dbanie o środowisko naturalne. Jest jednak trzecia, bardzo istotna korzyść, o której pomoc drogowa Zawiercie często wspomina klientom. A jest nią fakt wolniejszego zużywania się silnika i innych komponentów samochodu. Jak to możliwe? Poniżej przedstawimy kilka zasad jazdy ekonomicznej, a na końcu artykułu uzasadnimy, dlaczego przekładają się one na dłuższą bezawaryjność naszego auta.Zasada eco-drivingu numer jeden rekomendowana przez lawetę Zawiercie. Hamowanie silnikiem.


Pierwszą zasadą związaną z jazdą ekonomiczną zalecaną przez pomoc drogową Zawiercie jest hamowanie silnikiem. Oznacza to, że zamiast gwałtowanie przyspieszać i za chwilę gwałtownie hamować, powinniśmy jechać w bardziej zrównoważony i stonowany sposób. Na przykład dojeżdżając do skrzyżowania powinniśmy pozwolić autu dojechać powoli do linii zatrzymania i dopiero w ostatniej fazie dodać lekko hamulec.Laweta Zawiercie: Druga zasada jazdy ekonomicznej, czyli jazda od razu po uruchomieniu silnika.


Kolejną istotną kwestią dotyczącą omawianej tematyki jest start z miejsca zaraz po uruchomieniu auta. W obiegowej opinii takie działanie może przyczyniać się do szybszego zużycia silnika, lecz fakty są zgoła odmienne. To właśnie pozostawanie w bezruchu jest dla samochodu bardziej szkodliwe, niż jazda niezwłocznie po uruchomieniu silnika. Dzięki temu zużywamy oczywiście mniej paliwa, co ma bezpośredni wpływ na ekonomię jazdy.Jak jeszcze można zmniejszyć zużycie paliwa? Pomoc drogowa Zawiercie rekomenduje jazdę na niskich obrotach silnika.


Po trzecie, należy jeździć na możliwie jak najniższych obrotach silnika, ponieważ zmniejsza to zapotrzebowanie samochodu na paliwo. To samo dotyczy redukowania biegu w czasie przyspieszania. Róbmy wszystko, aby czas przyspieszenia był jak najkrótszy, ponieważ to także wpłynie korzystnie na paliwo zużywane do jazdy na konkretnym odcinku drogi.Podsumowanie.


Wszystkie wymienione wyżej zasady są bardzo przydatne zarówno dla kierowców początkujących, jak i zaawansowanych. Wpływają one pozytywnie nie tylko na zużycie silnika, ale też innych elementów auta, jak na przykład hamulce, czy skrzynia biegów. Pamiętajcie także, że jeżdżąc ekonomicznie dbacie nie tylko o zasobność własnego portfela, ale i o ekologię!


Pozdrawiamy,

Zespół lawety Zawiercie

AKTUALNOŚCI Z NASZEGO BLOGA

Mandat za
brak OC

Data: 2 Listopad 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

Ostatnia
mila

Data: 13 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

CZY TO KONIEC MAŁEGO TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO?

Data: 8 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł