BLOG

Przydatne gadżety dla kierowców
www.DrogowaPomoc.com.pl


Gadżety dla kierowców

Data: 3 Czerwiec 2021r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

Większość z nas zaopatrzy się w praktyczne akcesoria ułatwiające nam życie. Niektóre z nich znajdą swoje zastosowanie w kuchni inne w przydomowym ogródku. W poniższym artykule skupimy się na tych, które bezapelacyjnie pomogą ci podczas prowadzenia samochodu. W naszym zestawieniu znajdą się zarówno takie, które umilą ci podróż, ale także takie, które uratują cię w newralgicznych momentach jazdy. Jeśli jesteś zawodowym kierowcą lub podróże samochodem są twoją pasją to posiadanie niektórych z tych gadżetów sprawi, że jazda samochodem będzie przyjemna jak nigdy wcześniej.Lokalizator kluczy


Jak sama nazwa wskazuje, posłuży nam do znalezienia wcześniej zagubionej rzeczy, w tym wypadku kluczy. Kto z nas nigdy nie miał problemy ze zlokalizowaniem kluczy czy telefonu niech pierwszy rzuci kamieniem. Jeśli w przypadku telefonu możemy zawsze zadzwonić i nasłuchiwać sygnału dzwonka to zagubione klucze stanowią już nie lada wyzwanie. Na szczęście z lokalizatorem kluczy takie problemy można uznać za przeszłość.


Lokalizator działa poprzez połączenie bluetooth między urządzeniem przymocowanym do kluczy a aplikacją zainstalowaną na naszym telefonie. Dzięki temu nie będzie miało znaczenia czy klucze zostały zgubione w zaciszu naszego mieszkania czy wypadły nam z kieszeni parę kilometrów od domu. Dodatkowym plusem lokalizatora jest to, że emituje dźwięk, który pomaga nam w zlokalizowaniu kluczy.Ceny lokalizatorów wahają się od 10 do nawet 100 złotych.


Organizer do auta


Telefon, portfel, papierosy, to tylko niektóre z rzeczy, które mogą znajdować się na siedzeniu pasażera lub na kokpicie samochodu. Przedmioty tam umiejscowione niejednokrotnie podczas ostrego skrętu lądują na podłodze samochodu. Organizer jest odpowiedzią na rzeczy, które turlają się po całym pojeździe bez większego celu.


Dzięki organizerowi bez trudu zabezpieczysz wszystkie swoje drobiazgi, tak aby uniknąć ich ewentualnego zgubienia lub zniszczenia. Cena organizera wacha się od 25 do 50 złotych.Stopsleeppierścień który uchroni cię przed drzemką za kółkiem!


Jest to połączenie nadajnika USB i silikonowej nakładki na palec, która wyposażona jest w czujniki oceniające puls, tętno i inne parametry życiowe. Na podstawie uzyskanych wyników ocenia czy mózg kierowcy nie jest zbyt zmęczony, aby kontynuować jazdę. Jeśli w ocenie urządzenia dalsza jazda skutkowałaby zwiększonym ryzykiem spowodowania przez kierowcę zdarzenia drogowego, to zostanie on zaalarmowany poprzez wibracje i sygnał dźwiękowy.


Ten gadżet może uratować mienie, zdrowie lub nawet życie.


Magnetyczny uchwyt na telefon


Każdy z nas kojarzy zapewne uchwyty na telefon z mechanicznym zatrzaskiem. Ich sprawność można oceniać różnie. Jednak łączyło je to, że nie zależnie od producenta mechanizm po pewnym czasie zaczął się wyrabiać, co skutkowało spadaniem telefonu czy odkręcaniem go o 180 stopni podczas ostrzejszego zakrętu.


Oficjalnie problemy podczas montowania i użytkowania uchwytów na telefon możemy oddać do lamusa. W przypadku magnetycznych uchwytów na telefon stabilność i łatwość w montażu telefonu można porównać do przyklejenia go na kropelkę, z tym że da się go z łatwością zdjąć.Okulary polaryzacyjne


Czy jest coś, co irytuje nas bardziej niż ludzie nieużywający kierunkowskazów? Tak, ludzie, którzy oślepiają nas światłami drogowymi lub źle ustawionymi światłami mijania. Okulary polaryzacyjne to wspaniały wynalazek. Dzięki takim okularom raz na zawsze pożegnasz się z oślepieniem przez inne pojazdy w ruchu drogowym.


To jeden z akcesoriów, który pozytywnie wpłynie na twoje bezpieczeństwo na drodze. Wszak kto z nas potrafiłby prawidłowo prowadzić pojazd, będąc jednocześnie pozbawionym jednego z podstawowych zmysłów.Samochodowy rejestrator video


Jeśli kamera samochodowa nie znajduje się na wyposażeniu twojego pojazdu, to jak najszybciej się w nią zaopatrz! Jest to absolutny must have poruszania się w ruchu lądowym. W przypadku kolizji, wypadku czy jakiegokolwiek innego zdarzenia drogowego często właśnie nagranie z rejestratora okazuje się dowodem, który rzutuje o winie lub niewinności uczestnika ruchu drogowego.


Ponadto kamery samochodowe mogą pozostać w pojeździe w trybie czuwania, nawet gdy pojazd nie jest w ruchu. Co to oznacza? W przypadku gdy nasz pojazd jest zaparkowany, kamera pozostaje w trybie czuwania, uruchamia się natomiast w momencie, w którym w samochód zatrzęsie się. Za takie działanie odpowiada czujnik przeciążeń, znajdujący się w kamerze. Czujnik ten jest cały czas aktywny i reaguje na wstrząsy, które mogą być spowodowane stłuczką parkingową. Nagranie z kamery z pewnością okaże się niebywałą pomocą w przypadku poszukiwania sprawcy takiego zdarzenia.Alkomat elektrochemiczny


Wsiadanie do samochodu pod wpływem to najgłupszy z możliwych pomysłów! Jednak niejednokrotnie w życiu zdarza nam się, że dzień po zakrapianej imprezie chcemy gdzieś pojechać. Co możemy wtedy zrobić?

  • Udać się na najbliższy komisariat policji – każdy komisariat i każda komenda policji wyposażona jest w dokładne urządzenia przeznaczone do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak należy pamiętać o tym, że na taką jednostkę policji nie możemy przyjechać samochodem jako kierowca, ponieważ w przypadku wykrycia w naszym organizmie nawet śladowych ilości alkoholu narażamy się na odpowiedzialność karną.
  • Wziąć taksówkę – to na pewno najrozsądniejsze rozwiązanie, ale też i najbardziej kosztowne. Wysokość opłaty, jaką będziemy zmuszeni uiścić na początku kursu może wynieść od 5 do 7 złotych, natomiast cena za kilometr to około 2-3 zł.
  • Użyć własnego alkomatu – jest to zdecydowany kompromis pomiędzy praktycznością i opłacalnością rozwiązania. Przy jego pomocy bez trudu określimy, kiedy alkohol wyparuje z naszego układu nerwowego.

Warto mieć jednak na uwadze fakt, że poza wydmuchanym 0,00 promila decydujące znaczenie o tym czy wsiądziemy za kółko, powinno mieć nasze samopoczucie i stan psychofizyczny.


AKTUALNOŚCI Z NASZEGO BLOGA

Mandat za
brak OC

Data: 2 Listopad 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

Ostatnia
mila

Data: 13 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

CZY TO KONIEC MAŁEGO TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO?

Data: 8 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł