BLOG

Uwaga na próby wyłudzeń odszkodowań OC
www.DrogowaPomoc.com.pl


Uwaga na próby wyłudzeń odszkodowań OC! Dąbrowa Górnicza

Data: 19 Listopad 2020r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

W poprzednim blogu przedstawialiśmy sytuację, w której nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy jednej z autolawet z Dąbrowy Górniczej o mało nie doprowadziło do tragedii. Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić historią z zupełnie innej „beczki”, ale też terytorialnie związaną z Dąbrową Górniczą. A przechodząc do konkretów- chodzi o owiane złą sławą rondo przy ul. Piłsudskiego, nazywane potocznie „rondem pod S1”- z racji swojego umiejscowienia bezpośrednio pod wiaduktem, na którym przebiega autostrada S1.


Dlaczego owiane złą sławą?


Ano dlatego, że niezwykle często dochodzi tam do różnych stłuczek, kolizji i wypadków pomiędzy samochodami. Jest to tradycyjne dwupasowe rondo, w którym zmieniając pas ruchu należy ustąpić pierwszeństwa kierowcy jadącemu po pasie z naszej prawej strony. Niestety wielu kierowców o tym zapomina- dlatego też, często dochodzi tam do kolizji i wypadków.


Jednakże, jako pomoc drogowa zaobserwowaliśmy na tym rondzie bardzo niepokojący proceder polegający na świadomym prowokowaniu, czy też wykorzystywaniu „okazji do stłuczki” w celu wyłudzania odszkodowań z ubezpieczenia OC sprawcy. Poniżej przedstawiamy jedną z wielu sytuacji, której mieliśmy okazję być świadkiem. W tym przypadku, całe zdarzenie zostało uchwycone czujnym okiem naszej kamery.

>>> ZOBACZ NASZE WSZYSTKIE FILMY <<<Jak widać, kierowca ewidentnie przyśpiesza i uderza w auto, które powinno mu ustąpić pierwszeństwa. Takich sytuacji na rondzie przy ul. Piłsudskiego jest naprawdę wiele! Uważajcie zatem na siebie, ponieważ drobny błąd może zostać celowo i z premedytacją wykorzystany przeciwko Wam.


Publikujemy ten film w celu ostrzeżenia Was przed nieuczciwymi kierowcami, którzy celowo wykorzystują każdą, nawet najmniejszą pomyłkę na drodze. Pomyłkę, którą 99% kierowców zapewne skwitowała by zaledwie użyciem klaksonu, ale jednak pomyłkę, która w przypadku trafienia na nieodpowiednią osobę może zostać bezwzględnie wykorzystana przeciwko naszemu nie tylko portfelowi, ale też i przeciwko naszemu zdrowiu i życiu.


Jeżeli jesteście zainteresowani kolejnymi ostrzeżeniami, śledźcie koniecznie nasz blog, oraz obserwujecie nasz fanpage na facebooku- będziemy na bieżąco informować o wszelkich nieprawidłowościach na drodze w Dąbrowie Górniczej i okolicach, które udało nam się zaobserwować.


P.S- Jeżeli macie w swoich zbiorach ciekawe filmy z kamerek samochodowych, ujawniające wykroczenia czy pokazujące wypadki- dajcie nam o tym znać.


AKTUALNOŚCI Z NASZEGO BLOGA

Mandat za
brak OC

Data: 2 Listopad 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

Ostatnia
mila

Data: 13 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

CZY TO KONIEC MAŁEGO TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO?

Data: 8 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł