BLOG

Metody na walkę ze zmęczeniem za kierownicą
www.DrogowaPomoc.com.pl


Porady pomocy drogowej Sosnowiec: metody na walkę ze zmęczeniem za kierownicą

Data: 18 Styczeń 2021r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

Nikogo zapewne nie trzeba przekonywać, że zmęczenie za kierownicą jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków na drodze. Wiedzą o tym szczególnie zawodowi kierowcy, którzy niejednokrotnie mają do przebycia setki kilometrów dziennie. Wiedzą o tym także firmy zajmujące się profesjonalną pomocą drogową w Sosnowcu, które są wzywane na miejsca wypadków wynikających z zaśnięcia za kierownicą. Aby zredukować liczbę takich zdarzeń na drodze, zespół lawety Sosnowiec postanowił opublikować kilka najlepszych sposobów na zmęczenie za kierownicą. Poniżej najważniejsze z nich!Oznaki zmęczenia za kierownicą.


Zanim jednak przejdziemy do omówienia konkretnych wskazówek dotyczących radzenia sobie ze zmęczeniem, na początek warto się zaznajomić z podstawowymi oznakami zmęczenia. A są to w szczególności:

  • problemy z koncentracją, odczytywaniem znaków i orientacją w terenie
  • częste ziewanie i przecieranie oczu
  • jazda tak zwanymi „zawijasami”, często przekraczając linię własnego pasa i zjeżdżanie na pas sąsiedni
  • zdenerwowanie i agresja drogowa

Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej na zmęczenie, lecz powyższe oznaki są podobne dla zdecydowanej większości ludzi.Jak sobie radzić ze zmęczeniem? Pomoc drogowa Sosnowiec radzi.


Zaczniemy od sposobów najbardziej naturalnych. Pierwszy z nich polega na zwiększeniu dopływu powietrza we wnętrzu samochodu. Aby to osiągnąć, należy uchylić okno, lub też ustawić zimny nawiew. Pamiętajmy! Gorące temperatury zawsze są skorelowane z lekkim poczuciem błogości i usypiania. Dlatego w przypadku odczuwania zmęczenia korzystniejsza będzie temperatura odrobinę za niska, niż za wysoka. Pomoc drogowa Sosnowiec rekomenduje to przede wszystkim w godzinach nocnych, bo to wtedy właśnie zmęczenie najbardziej nam przeszkadza.Zamiast upartego dążenia do celu, zastosuj krótkie przerwy w jeździe.


Jest to kolejna, naturalna metoda na zmęczenie i znużenie. Prowadzenie pojazdu w warunkach skrajnego zmęczenia nikomu jeszcze nie wyszło na dobre. Warto zatem rozważyć przynajmniej kilkunastominutowe przerwy w prowadzeniu pojazdu, aby przynajmniej na chwilę odpocząć. Dodatkowo, można spróbować kilku drobnych ćwiczeń fizycznych, które nas pobudzą do dalszego działania na dłuższy okres czasu.Kolejne wskazówki lawety Sosnowiec. Na zmęczenie- rozmowa z pasażerem.


Zachować pewną trzeźwość i aktywność umysłu pomoże nam rozmowa z pasażerem. Dzięki temu musimy być stale pobudzeni, aby rozmowę podtrzymać. Jeżeli jednak pasażera nie ma obok nas, wówczas niektórzy posiłkują się energetyczną muzyką. Pamiętajmy jednak, aby nie słuchać zbyt intensywnych czy agresywnych rytmów, ponieważ jak wynika z badań, mogą one prowokować nas do bardziej agresywnych zachowań na drodze.


Kawa i napoje energetyczne.


Niektórzy ludzie stosują różnego rodzaju „wspomagacze”, które mają na celu pobudzić nasz organizm i zmusić umysł do większej koncentracji. Czy pomoc drogowa Sosnowiec rekomenduje takie działania? Niekoniecznie. Wszystko, co w nadmiarze, szkodzi. A niestety, osoby spożywające kawę czy napoje energetyczne jako środek pobudzania, tego typu napojów po prostu nadużywają. Rekomendujemy przede wszystkim naturalne metody zwalczania zmęczenia i znużenia.Kiedy najbardziej jesteśmy narażeni na zmęczenie i zaśnięcie?


Oczywiście, jak łatwo się domyśleć, w nocy. Noc jest naszą naturalną porą snu, więc oczywistym faktem jest to, że w nocy nasz przyzwyczajony do snu organizm będzie się domagał odpoczynku. Co więcej, w nocy (a w okresie zimowym także popołudniami) szarość i czerń za oknem nie pobudza do aktywności. Warto także wspomnieć o tym, że na naszą senność ma także wpływ wysoka temperatura w samochodzie, którą przecież możemy regulować. Jeżeli jesteśmy znużeni, nie ogrzewajmy samochodu do wysokich temperatur, ponieważ z pewnością nie pomoże nam to w utrzymaniu koncentracji.Podsumowanie.


Zmęczenie za kierownicą jest powszechnym zjawiskiem. Dotyczy to zarówno profesjonalnych, jak i niedzielnych kierowców. Dokucza nam przede wszystkim nocą, dlatego też jeżeli jest taka możliwość, powinniśmy wybierać się w daleką podróż za dnia. Pamiętajmy także, aby przed długimi trasami dobrze się wyspać, a także robić sobie systematyczne przerwy w czasie jazdy. To, razem ze sposobami wymienionymi w artykule powinno pomóc Wam w bezpiecznej i pełnej energii podróży.


W razie pytań, zapraszamy do kontaktu. Pomoc drogowa Sosnowiec.


AKTUALNOŚCI Z NASZEGO BLOGA

Mandat za
brak OC

Data: 2 Listopad 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

Ostatnia
mila

Data: 13 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł

CZY TO KONIEC MAŁEGO TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO?

Data: 8 Sierpień 2022r.
Autor: DrogowaPomoc.com.pl

zobacz artykuł